Březen 2011

Diplom 1

30. března 2011 v 18:59 | Wormsík


Třetí kapitola

30. března 2011 v 18:53 | Sněhová hvězda

Třetí kapitola


Když začalo vycházet slunce, tak Fretčí letka a Bílá vločka spozornily,
hřejivý vánek ohlašoval příchod Nového listí (Jara) a šustění listí v novém táboře ohlašovalo,že se kočky začínají probouzet.
Když slunce vyšlo celé,tak Fretčí letka nasákla vůni vzduchu.Šla hned pomoct stavět nová opevnění a nové přístřešky. Bílá vločka se hned šla kouknout do nové školky,jestli jsou koťata v pořádku.

Pokračování Třetí kapitoly bude zejtra, protože mně ségra vyhnala :P


Člen-Fretka,Fretčí letka

27. března 2011 v 12:18 | Sněhová hvězda
Líbí? nevadí ti, že jsi zrzavá?
Druhá kapitola

27. března 2011 v 11:48 | Sněhová hvězda

"Rychle!" vřískl Bílý trn "běžte směrem ke skalám a tam najdete úkryt!" Všechny kočky na jeho povel utíkali ke skalám,ale mláďata, starší a nemocní neměli dost sil.Odvážná Fretka popadla dvě koťata za zátylek do bezpečí a pak se vrátila pro další.Mláďata pištěla a svíjela se na skalnatých rovinkách.Temný tesák pomohl starším dostat se ven z hořícího tábora. Vločka vytahovala z úkrytů v táboře nemocné, kteří neměli dost sil běžet v kouři.Když se vracela ještě pro slepou Květinku,tak před ni spadl zapálený strom a zatarasil ji cestu do tábora.Vločka volala o pomoc "Temný tesáku!" sykla Vločka "Květinka zůstala uvnitř a já ji nedokážu dostat ven! za chvíli se udusí, jestli ji hned někdo nevysvobodí!" Temný tesák se vrhl škvírkou do tábora. Chvíli se nic nedělo, ale potom vyskočil i s Květinkou.

"Kde je Sněhová hvězda?" ptal se Temný Vločky "nevím přesně, ale vím,že vyběhla z tábora hned jak začal hořet."
V tu chvíli se přiřítila Sněhová hvězda i s Ohnivou tlapou.
Ohnivá tlapa prskla "Zůstal tam ještě někdo?"
Temný se podíval na vločku a ta zavrtěla hlavou.
Zbytek koček se rozběhl pryč a běželi se zachránit do hor.
Ráno přestalo pršet. Zbytky dým z hořícího tábora zmizeli v oblacích.
Kočky ze Sněžného klanu našli přes noc úkryt ve skále.
Sněhová hvězda spolu s Fretkou šly najít nový tábor pro jejich klan. Fretka našla dolík na mýtině u skal ohraničený ostružinovými keři. Vběhla tam. Nebyl to tábor žádného klanu.
Pak se obě kočky vrátily a Sněhová hvězda prohlásila "Našli jsem nový tábor pro náš klan. Usadíme se tam." po těch slovech mávla ocasem na pokyn, že ji kočky mají následovat.
Když dorazily na mýtinu, tak hned kočky rozeběhly shánět mech a začali si stavět nový tábor.
Večer byl jmenovací ceremoniál. Sněhová hvězda vkročila na Vysoký balvan a začla "Když náš tábor začal hořet, tak se dvě učednice zachovaly velmi statečně." a pohleděla na Fretku s Vločkou.
"Fretko" oslovila ji "i když jsi mněla ohrožený život, tak jsi bez meškání pomohla novorozeným koťatům z nebezpečí. Hvězdný klan oceňuje tvou odvahu a proto tě teď jmenuji válečnicí.klan oceňuje tvou odvahu a proto tě teď jmenuji válečnicí. Odedeněška budeš zvána Fretčí letka." přiskočila k Fretčí letce a olízla ji mezi ušima. Potom pohleděla na Vločku "Pomohla jsi nemocným v nouzi a to Hvězdný klan oceňuje u všech koček. Odededneška budeš zvána jako Bílá vločka." přistoupila k ní blíž a olízla jí rameno. Celý tábor vykřikoval nová jména "Fretčí letka!,Bílá vločka!" "Fretčí letka,Bílá vločka!" Hvězda potom pokračovala "dnes budou nový válečníci muset držet vigilii a ochraňovat nás i náš tábor po celou noc.
Celý klan se potom rozešel. Fretčí letka a Bílá vločka se na sebe podívaly. Obě mněli velikou radost,že se z nich už stali válečnice!

Člen-Temný tesák

26. března 2011 v 18:39 | Sněžná hvězda


První kapitola

26. března 2011 v 18:07 | Sněžná hvězda

Když bylo slunce nejvýš (poledne),tak všichni válečníci hledali kořist pro ostatní.Ohnivá tlapa ještě stála u zraněného těla jednoho staršího. Byl napadený válečníky z cizího klanu. Byl velice vážně kousnutý u krku. Ohnivá se bála,že ho nedokáže uzdravit,ale naštěstí mněla dlouhodobé zkušenosti.Ten starší se jmenoval Bezuch.Ohnivá mňoukla na Vločku,aby ji přinesla pavučinky,měsíček a maková zrnka.Vločka vběhla do kotliny stromu.Odtamtud už nesla v zoubkách měsíček a makovici,tlapku měla obalenou pavučinkami.Ohnivá si vzala od Vločky léčivé věci a sklonila se nad Bezucha."Budeš potřebovat ještě něco Ohnivá tlapo?"zeptala se Vločka.Ohnivá se na ni podívala a mňoukla"Běž se kouknout na ostatní jak se jim vede,po téhle bitvě budou jistě zranění.Já už to tu zvládnu."

Večer vál vítr a ohyboval koruny stromů, za chvíli začalo i pršet.Hromy buráceli a blesky byly všude.Najednou blesk udeřil do stromu, který stál blízko tábora Sněžného klanu.Kočky s naježenou srstí prchali a válečníci pomáhali matkám vyndávat koťata ze školky.Fretka se rozeběhla k doupěti své velitelky.Sněhová hvězda tam nebyla.


THIRCIUSOVA STOPA


4.Porotce

26. března 2011 v 17:15 | Jiskra


Člen-Bílý trn

26. března 2011 v 15:32 | Sněžná hvězda


Člen-Vločka, Sněhová vločka

26. března 2011 v 15:25 | Sněžná hvězda


líbí?


Klanový příběh - úvod

21. března 2011 v 21:21 | Sněhová hvězda
V klanovém příběhu zkusím všechny umístit. (např.- Bylo chladno. Ohnivá tlapa (megbeth) zdvihla hlavu a její zrak přistál na srpečku zářícího měsíce. O čem asi přemýšlela? její huňatý kožíšek ji chránil před chladem. Z přemýšlení ji vyrušilo vystrašené mňouknutí. Byla to Sněhová hvězda, která vypadala vyděšeně a bylo z cítit, že se bojí.
Sněhová hvězda přistoupila blíž a sykla:" náš tábor je v plamenech!"